Diş Çıkartma - Tuzla 8 Nolu Aile Sağlığı Merkezi
Diş Çıkartma
04 Şubat 2016 Perşembe - 11:02
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir

Diş çıkartan bebekler hastalıklara daha yatkın olurlar.

Çocuklar diş çıkarma döneminde daha çabuk hasta olabilirler. 

Diş çıkarma belirtileri ve şiddetinin bebekten bebeğe değişir. Bebeğinizin ateşi 38 dercenin üzerinde ve ishali varsa, diş çıkartma ile aynı anda başlamış farklı bir hastalığın belirtileri olabilir. Bebekler diş çıkartırken hastalıklara daha yatkın olurlar ve iyileşmeleri daha sorunlu olabilir. Sağlıklı bebeklerin dişleri ortalama 6-7 aylıkken çıkmaya başlar. Diş çıkartma 3-4 aylıkken de çıkabildiği gibi, 12-16 ayı da bulabilir. Bu kalıtım ile anne ve babadan geçebilen bir özelliktir. Dişlerin tamamlanmasının genellikle 27-29 aya kadar sürebilir. Anne, babalar bu dönemde dikkatli olmalıdır. Bu dönemi rahat atlatmak için bebeğinize çiğneyecek bir şeyler verin. Bebeğin çiğneyerek diş etlerini kaşıyabilir. Diş etlerine temiz ve soğuk bezle masaj yapın ve hafifçe uyuşturmak için doktor önerisiyle verilen diş jellerinden beslenme önceleri diş etlerine sürün. 

Diş kaşıyıcı seçerken ebeveynlerin seçtikleri ürünün plastik ve boyalı olmamasına dikkat etmesi gerekir  Boyalı ve plastik ürünler çocuklarda istenmeyen rahatsızlıklara neden olabilir. Bebeğinizin çok sıkıntısı varsa,  aile doktorunuza danışın. 

Etiketler : Diş.hastalık, ateş,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.